Türkiye'nin

  • En Nitelikli Dil Okulu
  • En Spesifik Yayınevi
  • En İnteraktif Online Dil Okulu
  • En Kapsamlı Dil Eğitimi
Çağrı Merkezi

İzmir IELTS Kursu Tavsiye | Akademik Yabancı Dil Kursları

IELTS, İngilizce konuşulan dünyada eğitim, istihdam ve göçmenlik amaçlarıyla kullanılır.Akademik Yabancı Dil Kursları, İzmir IELTS Kursu bu sınava hazırlık anlamında en çok Tavsiye edilen kurs olmaktadır.

İzmir’in en iyi hazırlık kurslarından eğitim alarak hedefinize ulaşabilirsiniz. Diğer Cambridge English sınavlarına kıyasla IELTS, göçmenlik veya üniversiteye kabul için çok daha faydalıdır. PET, FCE ve BULATS gibi Cambridge sınavları, tıbbi lisansların resmi olarak verilmesi, vasıflı göçmen vizeleri ve lisans programlarına kabul edilmek yerine neredeyse yalnızca özel şirketlerde istihdam için kullanılmaktadır.

IELTS sınavı nelerden oluşur?

Ses parçaları, pasajlar, denemeler ve röportajlar, Bir bakışta, IELTS sınavının dört bölümü vardır: IELTS Dinleme, IELTS Okuma, IELTS Yazma ve IELTS Konuşma. Bu dört bölüm, sınavın iki farklı versiyonunda bulunur: IELTS Academic ve IELTS General Training. Merak ediyorsanız, “IELTS sınav içeriği nasıldır?” Bu dört bölümün formatına aşağıda daha ayrıntılı olarak bakacağız. İzmir IELTS Kursunun çok fazla Tavsiye edilmesinin nedenlerinden birisi sınav formatının çok iyi analiz edilmiş olmasıdır.

IELTS, dört İngilizce becerisini değerlendirir. “Okuryazarlık” İngilizce becerileri, okuma ve yazma için değerlendirmeler vardır. IELTS ayrıca dinleme ve konuşma yeteneğinizi, konuşma İngilizcesi becerilerini de test eder. İzmir IELTS Kursu öğrencilerinin konuşma becerilerindeki hızlı gelişim açısından oldukça Tavsiye edilmektedir. IELTS, çeşitli soru türleri ve görev türleri ile İngilizce becerilerinizi test eder. Çoktan seçmeli soruları çeşitli formatlarda yanıtlamanız gerekecek. Doğru kelimeyi veya ifadeyi yazmanız gereken kısa cevaplı sorular da vardır. Ayrıca ana dili İngilizce olan biriyle konuşacağınız ve İngilizce denemeler veya mektuplar yazacağınız görevler de vardır.

Pek çok farklı türde test öğesi olduğundan, IELTS yalnızca bir dil testi değildir. Aynı zamanda test yapma becerilerinizin bir değerlendirmesidir.

Biri "İngilizcen nasıl?" diye sorduğunda Cevap vermenin yaygın bir yolu, IELTS sınavında güçlü ve zayıf yönlerinizi vurgulamayı içerir. İzmir IELTS Kursu ‘İngilizce biliyorum’ cümlesinin rahatlıkla kurulabilmesini sağladığından yaygın olarak Tavsiye edilmektedir.

IELTS Dinleme Test Formatı

Bu 40 dakikalık sınavda anadili İngilizce olan kişilerin konuşmalarını anlama yeteneğinizi gösterdiğiniz için dinleme becerileriniz mantıklı bir şekilde test edilecektir. Her kayıt farklı bir konuşmayı temsil eder: günlük konuşmalar, günlük bir bağlamda (örneğin bilgi) meydana gelen monologlar, eğitim/sınıf ortamlarındaki konuşmalar ve kurs dersleri gibi resmi monologlar. İzmir IELTS Kursu speaking dersleri bu alanı desteklediğinden Tavsiye edilmektedir.

Dinleme sınavı için IELTS sınav içeriği nasıldır?

Her kaydın karşılık gelen soruları vardır, toplamda 40 soru vardır:

Çoktan seçmeli,

Cümle tamamlama,

Eşleştirme,

Plan/harita/şema etiketleme,

Form/not/tablo/akış şeması/özet tamamlama.

 

IELTS Okuma Testi Formatı

Okuma bölümü ayrıca 40 soruyu doğru cevaplamanızı gerektirir, ancak bu sefer okuduğunuzu anladığınızı göstereceksiniz. İzmir IELTS Kursu bol bol seviyelendirilmiş okuma pratiği ile en çok Tavsiye edilen kurslardandır.

Okuma testi için IELTS sınav içeriği nasıldır?

Metin türleri ve pasaj uzunlukları, testin iki versiyonu için farklılık gösterir, ancak her ikisi de aynı olası soru biçimlerine sahiptir:

Çoktan seçmeli

Eşleştirme,

Cümle tamamlama,

Özet/not/tablo/akış şeması tamamlama,

Diyagram etiketi tamamlama,

Kısa cevaplı sorular.

 

IELTS Yazma Testi Formatı

Yazma kısmı, girdiğiniz testin versiyonuna bağlı olarak da değişir. Her iki durumda da iki yazma görevini tamamlamak için 60 dakikanız olacak.

Akademik versiyonda, bazı görsel bilgilerin yazılı bir açıklamasını (20 dakikada en az 150 kelime) sağlayabileceğinizi ve belirli bir konu hakkında (en az en az 150 kelime) fikirlerinizi bir kompozisyonda geliştirebileceğinizi göstermeniz istenecektir. İzmir IELTS kursu yazma pratikleri açısında en çok Tavsiye edilen kurslardandır. 40 dakikada 250 kelime). Her ikisi de İngilizceyi akademik veya yarı resmi bir tonda kullanma yeteneğinizi göstermelidir.

 

IELTS Konuşma Sınav Formatı

Konuşma testi sadece 11-15 dakika sürer ve üç bölüme ayrılır:

Birinci Bölüm, sizi hayatınız hakkında biraz bilgi paylaşmaya davet eden sözlü olarak sorulan soruların olduğu genel bir giriş içerir.

İkinci Bölüm, "uzun dönem" olarak adlandırılan bir konu hakkında konuşmanızı gerektirir. IELTS sınavı Konular ve yapı açısından uzun konuşma nasıldır? Konu size yazılı olarak verilmektedir. Konuşmadan önce düşüncelerinizin düzenlenmesi için not almanıza ve kullanmanıza izin verilecektir.

Üçüncü Bölüm, aynı konuyu birlikte biraz daha derin veya daha geniş bir şekilde keşfetmenize izin vermek için sınav görevlisinin birkaç soru soracağı bir tartışmayı içerir.

Akademik Yabancı Dil Kursları IELTS sınavına akademik yaklaşımı sayesinde İzmir IELTS Kursu ile başarıya ulaştırdığı öğrencilerinin referansları sayesinde en çok Tavsiye edilen kurs olmaktadır.

İzmir IELTS Kursu İzmir IELTS Kursu
İzmir IELTS Kursu İzmir IELTS Kursu
  • İletişim Bilgileriniz
  • Paket Seçimi
  • Onay

İletişim Bilgileriniz

İletişim Bilgilerini Giriniz

Paket Seçimi

Eğitim Paketini Seçiniz

%15
2805.00 TL
2384.25 TL

Onay

Ekibimiz Sizi Arasın

En son haberlerden, kampanyalardan ve indirimlerden ilk siz haberdar olun.