Türkiye'nin

  • En Nitelikli Dil Okulu
  • En Spesifik Yayınevi
  • En İnteraktif Online Dil Okulu
  • En Kapsamlı Dil Eğitimi
Çağrı Merkezi

IELTS Konuşma Sınavı | Akademik Yabancı Dil Kursu

Ana dili İngilizce olan kişiler bile IELTS sınavının yapısını bilmeden hata yaparlar. Test Akademik Yabancı Dil Kursları gibi profesyonel bir ekip ile  dikkatle incelenmelidir: Format, soruların ifadesi, bireysel görevlerin özellikleri vb. Sınava hazırlanmanın tek yoludur.

Ana dili İngilizce olan kişiler bile IELTS sınavının yapısını bilmeden hata yaparlar. Test Akademik Yabancı Dil Kursları gibi profesyonel bir ekip ile  dikkatle incelenmelidir: Format, soruların ifadesi, bireysel görevlerin özellikleri vb. Sınava hazırlanmanın tek yoludur.

 

IELTS Konuşma Sınavında Başarılı Olun!

Denemeleri çözün

Standart testlere hazırlanmanın anahtarı pratik yapmaktır. Mümkün olduğu kadar çok IELTS konuşma seçeneği çözün. Bu şekilde İngilizce anlama becerilerinizi geliştirecek ve sınava hazırlanacaksınız. Alıştırma testlerini ne kadar sık ​​çözerseniz, görevleri tamamlama hızı o kadar hızlı olur. Eğitim için Akademik Yabancı Dil Kursları kaynakları kullanabilirsiniz.

 

Bol Okuma Pratiği

Bu, Akademik Yabancı Dil Kursları IELTS Konuşma Sınavı testin her iki versiyonu için de önemlidir: İlk durumda, gazete makalelerinden ve dergilerden daha hayati metinlere odaklanın. Ancak Akademik IELTS okuma sınav için ödevlene hazırlanırken mümkün olduğunca çok bilimsel literatürü okuyun. Bu şekilde sınavda karşılaşacağınız özel kelimeleri öğreneceksiniz. Süreli yayınlara bakın: National Geographic , The Academic Publishing. Hepsi kamu malı değil, ancak birkaç düzine bulunabilir. Akademik metinleri anlama becerilerini geliştirmek için yeterlidir.

 

Görevleri tamamlamak için bir strateji geliştirin

IELTS'de başarılı olmak için, testin her bölümüyle başa çıkmak için bir strateji düşünün. Örneğin, Okuma'da metinlerin ayrıntılı okumasına girmeyin. Aksi takdirde, soruları cevaplamak için yeterli zamanınız olmayacaktır. Sınava hazırlanmak için özel teknikler kullanın:

 

- Anlaşılmaz kelimeler veya ifadeler üzerinde durmadan metni gözlerinizle gözden geçirin. Okuduktan sonra, her paragrafın genel özünü anlayabilmelisiniz.

-Bu teknik, ayrıntıları bulmaya yöneliktir. Önce görevleri okuyabilir, ardından anahtar kelimeleri kullanarak metinde yanıt arayabilirsiniz.

 

Konuşma bölümüne hazırlanın

Konuşma bloğundaki konular çok farklıdır: Spor, bilim, kültür, müzik, sinema, sanat ve diğerleri. Sözlü bölümün ilk görevi, iş, eğitim ve ilgi alanlarınız hakkında size sorulacak bir röportaj dır. Konuşması kolay olan konulara önceden karar verin. Caz, artistik patinaj veya Hitchcock filmleri olabilir. Herhangi bir uygun anda diyalogu size tanıdık gelen alana yönlendirmek için onları hazır tutun. Bu dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Sınav görevlisi sadece konuşma becerilerini değil, aynı zamanda soruyu net bir şekilde cevaplama yeteneğini de değerlendirir.

Bir sınavda herhangi bir konuda akıcı bir şekilde konuşmak için çokça ve özenle çalışmanız gerekir. Etkili bir yöntem, bir sohbet kulübüne katılmak veya anadili İngilizce olan biriyle iletişim kurmaktır. Bu olanaklar ise Akademik Yabancı Dil Kursları gibi IELTS Konuşma Sınavına yönelik profesyonel eğitimler verebilen dil kursları ile mümkündür.

İzmir IELTS Kursu İzmir IELTS Kursu
İzmir IELTS Kursu İzmir IELTS Kursu
  • İletişim Bilgileriniz
  • Paket Seçimi
  • Onay

İletişim Bilgileriniz

İletişim Bilgilerini Giriniz

Paket Seçimi

Eğitim Paketini Seçiniz

%15
2805.00 TL
2384.25 TL

Onay

Ekibimiz Sizi Arasın

En son haberlerden, kampanyalardan ve indirimlerden ilk siz haberdar olun.