Türkiye'nin

  • En Nitelikli Dil Okulu
  • En Spesifik Yayınevi
  • En İnteraktif Online Dil Okulu
  • En Kapsamlı Dil Eğitimi
Çağrı Merkezi

IELTS Sınav Sonucu Nerelerde Kullanılır | Akademik Yabancı Dil Kursları

Öğrenci veya işçi iseniz IELTS Sınav Sonucu Nerelerde Kullanılır? Kariyerinizi İngilizce konuşulan bir ülkede sürdürmeyi düşünüyorsanız, yalnızca IELTS sınavına girebilirsiniz !

Öğrenci veya işçi iseniz IELTS Sınav Sonucu Nerelerde Kullanılır? Kariyerinizi İngilizce konuşulan bir ülkede sürdürmeyi düşünüyorsanız, yalnızca IELTS sınavına girebilirsiniz !

 

-IELTS, İngilizce konuşulan bir ülkede okumak veya çalışmak isteyen herkes için özel olarak tasarlanmış bir sınavdır. 

-Üniversite kurslarına kabul veya göçmenlik uygulamaları için resmi olarak dilsel bir doğrulama olarak kabul edilmektedir.

-İzmir'de Akademik Yabancı Dil Kursları tarafından yönetilmektedir. Her yıl 2,5 milyondan fazla adayla, IELTS sınavı dünyadaki en yaygın dil sertifikasıdır. Bunun nedeni, İngilizce konuşulan bir ülkeye öğrenci veya işçi olarak taşınmayı düşünüyorsanız, bunun gerekli görülmesidir.

-IELTS sertifikası almak, dil bilginizi akademik veya profesyonel bir bağlamda sergilemenize ve tüm dünyada geçerli bir dil pasaportu almanıza olanak tanır!

 

IELTS Sınav Sonucu Nerelerde Kullanılır için IELTS sınavına girerek 1 ile 9 arasında bir puan alacaksınız ve ulaştığınız dil seviyesinin göstergesi olacaktır. Unutulmamalıdır ki, üniversiteler ve şirketler de dahil olmak üzere birçok kurum, adaylık için ön koşul olarak belirli bir puanın alınmasını şart koşmaktadır; istenilen puana ulaşamazsanız tekrar sınava girmeniz gerekecektir.

 

IELTS Sınavı Nerelerde Kullanılır

IELTS, Birleşik Krallık, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere dünya çapında 130 ülkede 10.000'den fazla kurum tarafından tanınmaktadır .

IELTS sertifikasını tanıyan kurumlar arasında şunlar bulunmaktadır:

-Liseler ve Üniversiteler

-Devlet organları, özellikle göçmenlik

-Şirketler ve meslek kuruluşları

 

Bu nedenle, sertifikanın başarılı bir şekilde elde edilmesi yalnızca İngilizce konuşulan ülkeler için bağlayıcı olmayacak, aynı zamanda İngilizce kurs veren yabancı üniversiteler gibi ilk dili İngilizce olmayan ülkelerdeki kuruluşlar için de faydalı olabilir.

Üniversitenizin veya şirketinizin IELTS sertifikasını kabul edip etmediğini öğrenin .

 

IELTS Sınavı, İki Versiyonu: 

IELTS sınavı, dil sertifikası almayı amaçladığınız amaca bağlı olarak iki farklı versiyon içerir.

 

AKADEMİK : Yüksek öğrenimlerine İngilizce konuşulan bir ülkede veya İngilizce eğitim veren üniversitelerde devam etmek isteyenlere yöneliktir. Farklı kolej ve üniversitelerin talepleri doğrultusunda, adayın akademik bir ortamda kendini anlama ve ifade edebilme yeteneğini göstermeyi amaçlayan bir sınavdır.

 

GENEL EĞİTİM : Mesleki ihtiyaçlar veya İngilizce konuşulan ülkelere göç için sınava girenler için uygundur. Yurtdışına taşınmak ve çalışmak istiyorsanız bu sürüm tam size göre!

 

IELTS aslında göçmenlik amaçları için Birleşik Krallık, Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya hükümetleri tarafından resmen tanınmaktadır. Genel olarak, adayın sosyal veya çalışma ortamlarında yaygın durumlarla nasıl başa çıkacağını bilmesi gerektiğinden, test daha az karmaşıktır.

İzmir IELTS Kursu İzmir IELTS Kursu
İzmir IELTS Kursu İzmir IELTS Kursu
  • İletişim Bilgileriniz
  • Paket Seçimi
  • Onay

İletişim Bilgileriniz

İletişim Bilgilerini Giriniz

Paket Seçimi

Eğitim Paketini Seçiniz

%15
2805.00 TL
2384.25 TL

Onay

Ekibimiz Sizi Arasın

En son haberlerden, kampanyalardan ve indirimlerden ilk siz haberdar olun.