Türkiye'nin

  • En Nitelikli Dil Okulu
  • En Spesifik Yayınevi
  • En İnteraktif Online Dil Okulu
  • En Kapsamlı Dil Eğitimi
Çağrı Merkezi

IELTS Sınavı Kullanım Alanları Nelerdir? |  Akademik Yabancı Dil Kursları

Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere iki versiyonu vardır. Akademik versiyon, yurtdışında bir üniversitede okumak isteyenler için idealdir, Genel Eğitim ise yurtdışında yaşamak veya çalışmak isteyenler için daha fazla tavsiye edilir.

Bugün IELTS Sınavı Kullanım Alanları Nelerdir, yurtdışında okumak veya iş bulmak isteyenler için gerekli bir sertifikadır. Aslında Birleşik Krallık, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Güney Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri'nde resmen tanınmaktadır.

 

Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere iki versiyonu vardır. Akademik versiyon, yurtdışında bir üniversitede okumak isteyenler için idealdir, Genel Eğitim ise yurtdışında yaşamak veya çalışmak isteyenler için daha fazla tavsiye edilir.

 

Yalnızca İngiltere vizesi alması gerekenler için gerekli olan üçüncü bir versiyon olan IELTS Life Skills vardır. Diğer İngilizce dil sınavlarından farklı olarak (Cambridge Üniversitesi sertifika kuruluşu tarafından önerilenler gibi), IELTS, becerilerini tek bir oturumda belgeleyen herhangi bir dil seviyesindeki adayları bir araya getirir.

 

Dolayısıyla Ielts, kelimenin geleneksel anlamıyla geçtiğiniz, geçmediğiniz veya kalmadığınız bir sınav değil, dil yetkinliğinize göre 0 ile 9 arasında bir puan alacağınız bir sınavdır. Bu nedenle adayların IELTS Sınavı Kullanım Alanları Nelerdir kapsamında başvuruda bulunmak istedikleri üniversite veya şirketlerin gerektirdiği puana ulaşmaları esastır.

 

IELTS Sınavı: Kayıt Olmadan Önce Bu Üç Soruyu Yanıtlayın.

Akademik Yabancı Dil Kursları olarak IELTS'in temel özelliklerini özetlediğimize göre, şimdi bireysel testlerinde daha fazla ayrıntıya girelim.

Ancak sınava girmeyi düşünmeden önce kendinize bu üç önemli soruyu sorun, böylece zaman ve para kaybından kurtulmuş olursunuz.

 

1. Hangi puana ihtiyacınız var?

Genellikle üniversite düzeyinde en az B2 düzeyi gereklidir (Ielts puanı 5.5 - 6.5), iş düzeyinde ise pek çok şey başvurduğunuz pozisyona bağlıdır.

Örneğin, doktor olsaydınız, C1 seviyesi olan 7.5 puanını almanız gerekirdi.

 

2. Başlangıç ​​seviyeniz nedir?

İngilizce bilginizin seviyesi temel bir rol oynar : IELTS Sınavı Kullanım Alanları Nelerdir için hedefinize hangi seviyede başladığınızı bilmemek ciddi bir hatadır.

Kurs Danışmanlığı mesleğim sayesinde, her gün İngilizcelerini hemen sertifikalandırmaya ihtiyacı olan, ancak ne yazık ki çok düşük bilgi düzeylerinden başlayan insanlarla tanışıyorum.

Bu, B1 veya B2 seviyesine (C1'den bahsetmiyorum bile) ulaşma yolunun uzun ve karmaşık olduğu anlamına gelir.

Bu nedenle, düşük bir İngilizce seviyesinden başlayarak, İngilizce sertifikası almak mümkün değil mi?

Elbette mümkündür, ancak kişinin IELTS sertifikasını alacağı zaman dilimini belirlemek için temel bilgilerini kontrol etmemesi yanlış olur.

 

3. Hazırlanmak için zaman ayırdınız mı?

IELTS Sınavı Kullanım Alanları Nelerdir sorusundan önce yeterli hazırlık olmadan, İngilizce seviyeniz istenen puanı elde etmek için yeterli olsa bile, IELTS sınavını geçmeniz kesinlikle düşünülemez.

Bunun nedeni, sınavın dayattığı son tarihlere uyulması gereken teknikleri veya çeşitli testlerin bireysel sorularını yanıtlama ve bunlarla yüzleşme yollarını bilmek esastır. Başvurduğunuz seviyede gerekli olan kelime dağarcığını ve cümle yapısını kullanmak tamamen olası değil. 

 

Aynı şey diğer testler için de geçerlidir: Dinleme sizi yalnızca bir kez dinlemek için yapılmıştır, bu nedenle dinlemede ne kadar anladığınızı unutmamak için soruları nasıl yanıtlayacağınızı veya not almayı hemen öğrenmek önemlidir. Konuşmada bile, konuşma becerilerini geliştirmeye, doğru terminolojileri kullanmaya ve sunum tarzına çok dikkat etmeye aynı özen gösterilmelidir.

Sınava Akademik Yabancı Dil Kursları sunduğu profesyonel eğitimler gibi gerekli hazırlıkla girmek de önemlidir, çünkü bireysel testleri panik olmadan ve imkanlarınıza tam olarak güvenerek karşılamanıza olanak tanır.

İzmir IELTS Kursu İzmir IELTS Kursu
İzmir IELTS Kursu İzmir IELTS Kursu
  • İletişim Bilgileriniz
  • Paket Seçimi
  • Onay

İletişim Bilgileriniz

İletişim Bilgilerini Giriniz

Paket Seçimi

Eğitim Paketini Seçiniz

%15
2805.00 TL
2384.25 TL

Onay

Ekibimiz Sizi Arasın

En son haberlerden, kampanyalardan ve indirimlerden ilk siz haberdar olun.