Türkiye'nin

  • En Nitelikli Dil Okulu
  • En Spesifik Yayınevi
  • En İnteraktif Online Dil Okulu
  • En Kapsamlı Dil Eğitimi
Çağrı Merkezi

IELTS Yazma Sınavı | Akademik Yabancı Dil Kursları

Akademik bir sınava giriyorsanız, IELTS Yazma ödevi için bir grafik, çizelge veya tablo tanımlamanız gerekir. Buna ek olarak, soruyu makul bir şekilde cevaplamanız gerekir. Testin olağan versiyonunda, önerilen konuyla ilgili kısa bir mektup ve bir IELTS kompozisyonu yazmak yeterlidir. Bu bölümü tamamlamak için 60 dakikanız var. Bir sorunun, makalenin, mektubun veya makalenin cevabı kağıda kalemle yazılmalıdır, bu nedenle güzel el yazısı sadece IELTS Yazma yaparken bir artı olacaktır.

Akademik bir sınava giriyorsanız, IELTS Yazma ödevi için bir grafik, çizelge veya tablo tanımlamanız gerekir. Buna ek olarak, soruyu makul bir şekilde cevaplamanız gerekir. Testin olağan versiyonunda, önerilen konuyla ilgili kısa bir mektup ve bir IELTS kompozisyonu yazmak yeterlidir. Bu bölümü tamamlamak için 60 dakikanız var. Bir sorunun, makalenin, mektubun veya makalenin cevabı kağıda kalemle yazılmalıdır, bu nedenle güzel el yazısı sadece IELTS Yazma yaparken bir artı olacaktır.IELTS Yazma Sınavı Hazırlık İpuçlarI

-Her gün metin yazma alıştırması yapın

-Bunu, diğer şeylerin yanı sıra el yazısı üzerinde çalışmak için yapın, en güzel olmasa da en azından anlaşılır ve okunaklı olmalıdır

-Testi bitmeden bırakmayın, geri kalan zamanınızı cevaplarınızı düzenlemekle geçirin.

 

İlk görev

IELTS akademik modülünde, ilk görev kısa, ancak 150 kelimeden az olmamak üzere diyagramların, tabloların, çizelgelerin, grafiklerin veya süreçlerin şematik bir temsilcinin tanımı ve analizidir. Ayrıca, sorulan soruyu ek olarak cevaplamak da gerekli olacaktır. Burada, bilgi verilerini tanımlama ve karşılaştırma, şematik bilgileri analiz etme ve sistematize etme yeteneği test edilir.

 

Genel modülde, ilk görevde, verilen bir konu hakkında bir mektup yazmanız gerekiyor. Hem resmi bir itiraz hem de bir arkadaşa mektup olabilir. Örneğin, bagajının kaybolması ile ilgili olarak havayoluna veya sokağımızdaki çöp toplama sorunları hakkında belediye başkanına bir mektup yazmanızı isteyebilirler veya çim biçmeyi seven komşunuza bir mektup yazmanızı isteyebilirler. Gece geç saatlerde çimen, böylece küçük çocuklarınızı sakince yatırmanızı sürekli olarak engeller. IELTS Yazma Sınavı Metin ayrıca en az 150 kelime olmalıdır. Sınavın bu bölümü, bilgileri yazışma, gönderme ve doğru şekilde sunma yeteneğini test eder.

 

Akademik Yabancı Dil Kursları Sınavın ilk bölümünü tamamlamak için en fazla 20 dakika ayırmanız önerir. Pek çok aday, sırf üzerlerine konan gereklilikleri tam olarak anlamadıkları için başarısız oluyor ve düşük notlar alıyor.

 

İkinci görev

Yazma bölümünün ikinci görevi ayrıntılı bir cevap (deneme) yazmak, her iki modül için de aynıdır. Akademik ve genel versiyonlar için sadece verilen konular veya ifadeler farklıdır. Ayrıca IELTS Yazma Sınav bölümünde, genellikle belirtilen konu hakkında kendi görüşlerini ifade etmeye davet edilir. Tamamlanan görevin hacmi en az 250 kelime olmalıdır.

Modüller arasındaki farklar, bilimsel veya günlük yaşam tarafındaki konuların odağında yatmaktadır. Örneğin, üniversitelere başvuran adaylardan küresel ısınma veya çöp imha sorunları hakkında bir monologda tartışmaları istenebilir ve genel modülde cep telefonlarının veya mikrodalga fırınların yararları ve zararları hakkında düşüncelerini ifade etmeleri gerekecektir.

İzmir IELTS Kursu İzmir IELTS Kursu
İzmir IELTS Kursu İzmir IELTS Kursu
  • İletişim Bilgileriniz
  • Paket Seçimi
  • Onay

İletişim Bilgileriniz

İletişim Bilgilerini Giriniz

Paket Seçimi

Eğitim Paketini Seçiniz

%15
2805.00 TL
2384.25 TL

Onay

Ekibimiz Sizi Arasın

En son haberlerden, kampanyalardan ve indirimlerden ilk siz haberdar olun.